Skip to content

Jak prawidłowo konserwować automatyczny ekspres do kawy?

cavena divider

Będąc szczęśliwym posiadaczem automatycznego ekspresu do kawy, możemy wreszcie przyrządzić pyszną i aromatyczną kawę niczym bariści w najlepszych kawiarniach, ale w zaciszu własnego domu.

Miłośnicy aromatycznego napoju mogą codziennie przygotowywać najróżniejsze rodzaje kaw, lecz by cieszyć się ich bogatym smakiem, muszą jednak odpowiednio dbać o swoje sprzęty.

Podstawą eksploatacji automatycznych ekspresów do kawy jest regularna ich konserwacja.

Dbałość o automatyczny ekspres do kawy dotyczy przede wszystkim korzystania z urządzenia zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi, a zwłaszcza według zasad jego codziennej konserwacji.

Jak dbać o automatyczny ekspres do kawy?

Duże znaczenie ma czyszczenie urządzenia po jego użytkowaniu. Na szczęście większość automatycznych ekspresów do kawy ma funkcję samooczyszczania. Co więcej, te inteligentne sprzęty często same informują użytkowników o potrzebie przeprowadzenia czyszczenia, więc wystarczy uruchomić odpowiedni program. Taka funkcja dotyczy czyszczenia zarówno jednostki zaparzającej, jak i systemu spieniania mleka.

Niemniej w przypadku niektórych podzespołów zaleca się jeszcze ich ręczne umycie.

Dobrym przykładem jest tu zaparzacz, który warto umyć pod bieżącą wodą przynajmniej raz na kilka tygodni. Po każdym użyciu należy za to przepłukać np. komponenty spieniacza do mleka, by udrożnić jego przepływ.

Jedną z najważniejszych czynności konserwacyjnych jest odkamienianie. Twarda woda kranowa nie tylko pogarsza smak kawy, ale i z czasem może prowadzić do awarii podzespołów ekspresu. Z tego powodu powinno się korzystać wyłącznie z wody przefiltrowanej oraz raz na jakiś czas, w zależności od intensywności eksploatacji, odkamieniać ekspres lub oddać go w ręce serwisu gdzie przeprowadzą niezbędne czynności za nas. Jak każde urządzenie i ekspres do kawy wymaga regularnej opieki serwisowej.

Dlatego warto raz w roku wykonać przegląd okresowy i udać się do wykwalifikowanego serwisu, gdzie za niewielką kwotę, zweryfikują stan naszego ekspresu, wykonają niezbędne czynności serwisowe, fachowo odkamienią, przeczyszczą i nasmarują zaparzacz, ustawią młynek i sprawdzając inne podzespoły ekspresu.

Dzięki temu nasz automatycznych ekspres do kawy odpowiednio ustawiony i zadbany będzie nas cieszyć przez lata.

Cavena

Każdego dnia ten wyśmienity napar, zwany czarnym złotem, towarzyszy człowiekowi w jego życiu, inspiruje, pobudza, dodaje sił i energii, poprawia koncentracje.

xPFRP20PolskiP20FunduszP20RozwojuP20AM-02.jpg.pagespeed.ic_.XmAXQQ1K_0

Serwis/Biuro/Sklep/Magazyn

ul. Warszawska 3,

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Warszawa Bemowo

biuro@cavena.pl

22 620 20 03,  505 055 792

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 08:00 – 16:00
Sob – Ndz: Nieczynne

Biuro handlowe i Serwis

505 055 792

Dane do faktury

Cavena s.c. Piotr Strzeżysz, Zdzisław Strzeżysz

ul. F.Kawy 34/30,

01-496 Warszawa,

NIP 522-26-84-697