Skip to content

Co nam daje kawa i dlaczego lepsza jest kawa z ekspresu ?

cavena divider

Picie kawy to dla wielu z nas, miły poranek, orzeźwiające przebudzenie, codzienny rytuał, bez którego trudno wyobrazić sobie początek dnia. Filiżanka dobrej kawy to moment regeneracji w czasie zajęć, a także przyjemny pretekst do spotkania i rozmowy.

Kawę cenimy za bogaty smak, aromat i właściwości pobudzające. Taki napój to jednak nie tylko kofeina, która dodaje energii i eliminuje uczucie senności. Mała czarna jest źródłem wielu cennych właściwości, które korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.

Jakie korzyści przynosi picie kawy?

Kawa przede wszystkim dobrze działa na pracę mózgu. Poprawia koncentrację i pamięć, przez co przeciwdziała chorobą między innymi Alzheimera. Badania nie pozostawiają też wątpliwości, że o blisko 60% zmniejsza ryzyko wystąpienia Parkinsona oraz cukrzycy typu 2. Ponadto kawa wykazuje korzystny wpływ na pracę serca, wątroby i układu trawiennego. Usprawnia perystaltykę jelit i przyspiesza przemianę materii.

Regularne picie kawy w umiarkowanych ilościach pozytywnie wpływa też na układ krążenia, a nawet minimalizuje ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów. Wszystko za sprawą tego, że kawa jest źródłem przeciwutleniaczy. Występujące w kawie antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, które wywołują stany zapalne i wpływają na starzenie się skóry. Picie kawy pozwala zatem nie tylko cieszyć się lepszym zdrowiem, ale i też dużej zachować młody i zdrowy wygląd skóry.

Dlaczego warto wybierać kawę z ekspresu?

Jak wielu jest kawoszy, tak wiele sposobów jest przygotowania i ulubionych rodzajów kawy. Za sprawą rozwoju kultury parzenia kawy oraz technologii dostępnej do jej przygotowania coraz więcej osób ma dostęp do specjalistycznych urządzeń i ekspresów automatycznych.

Dzięki takim firmą jak Cavena — dowiesz się, dlaczego napoje przygotowywane w automatycznych ekspresach do kawy cieszą się coraz większą popularnością, w jaki sposób przyrządzić ulubiony napar i uzyskać jego pożądaną konsystencję.

W naszym sklepie w Warszawie dowiesz się więcej o sztuce parzenia kawy i ekspresach. Oferujemy urządzenia, które przygotowują napoje najwyższej jakości. Chętnie porozmawiamy z Tobą, wymieniając doświadczenia o bogactwie walorów smakowych i zdrowotnych, o których decyduje m.in. sam sposób przyrządzania napoju.

Cavena

Każdego dnia ten wyśmienity napar, zwany czarnym złotem, towarzyszy człowiekowi w jego życiu, inspiruje, pobudza, dodaje sił i energii, poprawia koncentracje.

xPFRP20PolskiP20FunduszP20RozwojuP20AM-02.jpg.pagespeed.ic_.XmAXQQ1K_0

Serwis/Biuro/Sklep/Magazyn

ul. Warszawska 3,

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Warszawa Bemowo

biuro@cavena.pl

22 620 20 03,  505 055 792

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 08:00 – 16:00
Sob – Ndz: Nieczynne

Biuro handlowe i Serwis

505 055 792

Dane do faktury

Cavena s.c. Piotr Strzeżysz, Zdzisław Strzeżysz

ul. F.Kawy 34/30,

01-496 Warszawa,

NIP 522-26-84-697